Epoka nowożytna

03.05.2019

W Krakowie rozpoczęły się obchody Święta Narodowego 3 Maja

Od mszy św. w intencji ojczyzny w katedrze na Wawelu, której przewodniczy metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski, rozpoczęły się w piątek krakowskie obchody Święta Narodowego 3 Maja.

Po mszy zaplanowano patriotyczny pochód, który z Wawelu przejdzie na pl. Matejki. Tam też - przed Grobem Nieznanego Żołnierza - zostaną złożone wieńce. Odbędzie się również ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych oraz aktów nadania obywatelstwa polskiego. Następnie odbędzie się defilada; przewidziano wystąpienie wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina.

Uroczystości zakończy 72. Krakowska Lekcja Śpiewania, której uczestnicy spróbują ustanowić rekord świata w masowym śpiewaniu "Prząśniczki", pieśni skomponowanej przez Stanisława Moniuszkę do słów Jana Czeczota.(PAP)

autorka: Nadia Senkowska

nak/ par/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL