Europa i świat po 1989 roku

02.09.2019

Wiceprezydent USA rozpoczął dwustronną wizytę w Polsce

Warszawa, 02.09.2019. Prezydent RP Andrzej Duda (6P) oraz wiceprezydent USA Mike Pence (5L) podczas rozmów plenarnych delegacji w Sali Obrazowej Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. PAP/R. Pietruszka Warszawa, 02.09.2019. Prezydent RP Andrzej Duda (6P) oraz wiceprezydent USA Mike Pence (5L) podczas rozmów plenarnych delegacji w Sali Obrazowej Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. PAP/R. Pietruszka

Od ceremonii powitania przez prezydenta Andrzeja Dudę wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą w poniedziałek rozpoczął wizytę w Polsce wiceprezydent USA Mike Pence. Amerykański polityk spotka się też z premierem Mateuszem Morawieckim.

Wiceprezydentowi Stanów Zjednoczonych towarzyszy małżonka Karen Pence. Po ceremonii powitania odbędą się rozmowy obu par prezydenckich, a następnie rozmowy "w cztery oczy" Pence'a i Dudy. Po nich do rozmów pod przewodnictwem Dudy i Pence'a usiądą obie delegacje. Następnie prezydent Duda i wiceprezydent USA spotkają się z mediami.

Wiceprezydent USA Mike Pence, który od niedzieli przebywa w Warszawie, spotka się też z premierem Morawieckim.

To druga wizyta Pence'a w Polsce w tym roku. W lutym uczestniczył on we współorganizowanej przez USA i Polskę konferencji ministerialnej na temat Bliskiego Wschodu.

Pence odwiedza Polskę w zastępstwie prezydenta Donalda Trumpa, który w czwartek przełożył wizytę w naszym kraju w związku z nadciągającym nad Florydę huraganem Dorian. (PAP)

autor: Marzena Kozłowska

mzk/ eaw/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL