Polska po 1989 roku

08.04.2016 aktualizacja 14.07.2016

Zmarł Mieczysław Mela, twórca potęgi świętokrzyskiego kolarstwa

W piątek w Kielcach zmarł w wieku 89 lat Mieczysław Mela, twórca potęgi świętokrzyskiego kolarstwa - poinformował PZKol.

Urodził się w 1927 roku. Młodość spędził we Francji, a do Kielc przybył w 1947 roku, gdzie kontynuował karierę kolarską. Po jej zakończeniu został trenerem SHL Kielce. Wychował między innymi Franciszka Koselę, Mariana Formę, Jana Baćkowskiego, Krzysztofa Stanka i Ryszarda Kwaśniewskiego, obecnego trenera klubu DEK Meble Cyclo Korona Kielce.

Później przez wiele lat był prezesem klubu sportowego Korona Kielce, w którym ścigali się najbardziej znani kolarze Kielecczyzny – olimpijczycy Zbigniew Piątek i Tomasz Brożyna oraz m.in. Kazimierz Stafiej, Mariusz Bilewski i obecny dyrektor sportowy PZKol. Andrzej Piątek.

Pogrzeb Mieczysława Meli odbędzie się we wtorek 12 kwietnia. Msza żałobna rozpocznie się o godzinie 12 w Kościele Parafii Świętego Franciszka z Asyżu przy ul. Warszawskiej 33 w Kielcach, a o godzinie 13 nastąpi wyprowadzenie zwłok na cmentarz w Cedzynie. (PAP)

af/ cegl/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL