Religia

06.02.2019

10 marca rusza druga edycja akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”

Pod hasłem „Pomoc z góry, pokona mury” 10 marca rusza druga edycja akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, której organizatorem jest Wspólnota Ruchu Lednickiego 2000, a jej celem jest modlitwa za papieża Franciszka.

Jak poinformowali w środę na konferencji prasowej w Sekretariacie KEP jej organizatorzy, 13 marca przypada szósta rocznica konklawe, podczas którego wybrano nowego papieża. "Jest to środa, dlatego działanie rozpoczniemy już w niedzielę, 10 marca, aby każdy mógł dołączyć do naszej Armii Modlitwy" - podkreślają jej organizatorzy".

"Aby wziąć udział w akcji +Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego+, należy pomodlić się na różańcu indywidualnie lub w grupie w intencji Ojca Świętego Franciszka. Miejscem modlitwy może być kościół, szkoła, dom, a nawet park" - wyjaśnili organizatorzy spotkania. "Modlitwa wspólnotowa ma wielką moc. Nie liczy się, gdzie to zrobisz, ponieważ najważniejsza jest intencja, w której westchniesz do Boga" - zachęcają organizatorzy akcji. Ponadto zachęcają do organizowania grup modlitewnych w swoich miejscowościach.

Jak poinformowali organizatorzy akcji, rok temu wydarzenie to zjednoczyło ponad 70 grup na trzech kontynentach. Akcję patronatem honorowym objął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Aby dołączyć do akcji, wystarczy wypełnić odpowiedni formularz dostępny na stronie Ruchu Lednickiego: https//bit.ly/2AFmfV0formularz. "nie chcemy organizować jednorazowej akcji, która zgaśnie jak zapalona zapałka, lecz pragniemy, aby to była inicjatywa długofalowa, która niczym płonąca lampa będzie nam przypominała o potrzebie modlitwy za Ojca Świętego" - powiedział kleryk Rafał Orzechowski z Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, który jest pomysłodawcą tej inicjatywy.

"Nie ma znaczenia, ile masz lat, gdzie mieszkasz oraz czym się interesujesz, tak samo jak w czerwcu wszyscy spotkają się na Polach Lednickich, tak samo w marcu wszyscy zjednoczymy się na wspólnej modlitwie" - powiedziała koordynatorka Wspólnot Ruchu Lednickiego s. Bogna Zandrowicz.

Orzechowski, nawiązując do pomysłu tej inicjatywy powiedział, że kiedy 8 kwietnia 2017 roku w bazylice Santa Maria Maggiore odbyło się czuwanie modlitewne z Ojcem Świętym, które poprzedzało Niedzielę Palmową, jako osoba wydelegowana z diecezji łomżyńskiej na uroczystość przekazania symboli ŚDM dla młodzieży z Panamy. Po wspomnianym czuwaniu Ojciec Święty podszedł do mnie, a ja opowiedziałem wtedy o działalności Wspólnoty Ruchu Lednickiego w Grajewie, której wówczas byłem liderem. Ojciec Święty słysząc moje słowa powiedział: "Ja modlę się za ciebie, a ty módl się za mnie". "To był moment, kiedy narodziła się idea zorganizowania modlitewnego szturmu na niebo w intencji następcy św. Piotra. Dobrą okazją do urzeczywistnienia tych zamiarów była piąta rocznica pontyfikatu papieża Franciszka, dlatego też 11 marca 2018 roku odbyła się pierwsza edycja inicjatywy "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" - podkreślił Orzechowski. (PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

skz/ mhr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL