Religia

05.01.2018

"Dialogi" metropolity krakowskiego abp. Jędraszewskiego odbędą się w nowej odsłonie

"Dialogi" metropolity krakowskiego, abp. Marka Jędraszewskiego, czyli cykl tematycznych spotkań z wiernymi, w 2018 r. będą miały nową odsłonę.

Jak zapowiedział abp Marek Jędraszewski w przesłanym mediom nagraniu, zmiana polega na tym, że spotkania odbywać się będą nie tylko - jak dotychczas – w kolegiacie św. Anny, ale i w innych, ważnych kościołach Krakowa.

Na pierwsze tegoroczne spotkanie 18 stycznia arcybiskup zaprasza do kolegiaty akademickiej św. Anny. "Będziemy wspólnie zastanawiali się, co to znaczy mieć relacje z Bogiem. Właściwie kluczowa sprawa dla naszej wiary, dla miłości, dla chrześcijańskiej nadziei" – powiedział metropolita krakowski.

Miejscami kolejnych "Dialogów" będą kościoły: św. Brata Alberta, NMP z Lourdes, MB Różańcowej oraz bazylika dominikanów. Plan i tematyka są na plakatach oraz stronie internetowej dialogi.pl.

W tym roku "Dialogi" w krakowskich świątyniach poprzedzać mają projekcje filmowe sond ulicznych, nagranych przez organizatorów (duszpasterstwa akademickie archidiecezji krakowskiej) tuż przed spotkaniem z abp. Jędraszewskim.

Metropolita krakowski podczas spotkań odniesie się do nagranych sond, będzie też odpowiadał na pytania, które otrzyma drogą elektroniczną.

"W tym roku organizatorzy będą starali się też zachęcić jak największą liczbę młodych ludzi do współorganizacji +Dialogów+" – powiedziała PAP Joanna Adamik z biura prasowego archidiecezji krakowskiej.

"Dialogi" to cykl tematycznych spotkań abp. Marka Jędraszewskiego z wiernymi, ale także ze wszystkimi zainteresowanymi. Ma to być okazja do lepszego poznania Kościoła. Spotkania rozpoczynają katechezy na wybrany w danym miesiącu temat, następnie metropolita odpowiada na pytania nadesłane drogą mailową i pytania na żywo.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

bko/ js/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL