Kultura i sztuka po 1989 roku

22.08.2019

Od piątku w Cisnej 11. Festiwal Natchnieni Bieszczadem

Koncerty, warsztaty rzemiosła, degustacje wyrobów regionalnych, bieszczadzkie jam session złożą się na program 11. edycji Festiwalu Natchnieni Bieszczadem, który rozpocznie się w piątek w Cisnej (Podkarpackie).

Jak zapowiada Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem, organizator wydarzenia, w czasie imprezy, która potrwa do niedzieli, zaplanowano spotkania z muzyką, piosenką turystyczną i poetycką oraz wystawcami bieszczadzkimi.

„W samym centrum Cisnej spotkają się ludzie kochający turystykę górską, bieszczadnicy, jak również całe rodziny. Zapewniamy moc atrakcji, konkursów z nagrodami i wspólne śpiewanie. Mile widziane stroje bieszczadzkie i turystyczne. Trzy dni uświetnią bieszczadcy bardowie, zespoły i artyści, którzy będą na wyciągnięcie ręki” – zachęcają organizatorzy.

Imprezę rozpocznie w piątek rano jarmark twórców i produktów regionalnych, po którym nastąpi oficjalne otwarcie festiwalu. Później przewidziano występy bieszczadzkich bardów: Adama Łysego Glinczewskiego, Maćka Jóźwika & Marka Dubeltowicza, Andrzeja Czyża, Ryszarda Denisiuka „Burego” & Pawła Sikory.

W programie imprezy znajdą się jeszcze występy laureatów poprzednich edycji Podkarpackiego Konkursu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej, rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Dźwiękosłowa.

Ponadto przed festiwalową publicznością zagrają m.in. Piotr „Rogalik” Rogala, Agata Rymarowicz, Leszek Kopeć, Oreada, zespół Jak, Żmije i Grzane Wino, grupa Na swoim, Łemkowyna.

Kulminacją festiwalu będzie w sobotę wieczorny koncert legendy Bieszczadów – zespołu KSU i muzyków z zespołu Matragona.

Jednocześnie odbywać się będą także atrakcje dla najmłodszych, w tym teatrzyk dla dzieci, a także warsztaty metaloplastyki, pisania ikon, rzeźbiarski, konkurs poezji, spotkania z bieszcadzkimi artystami, projekcja filmów o Bieszczadach w ramach Mini Kina oraz bieszczadzkie jam session.

Zaś w niedzielę odbędzie się pofestiwalowy piknik rodzinny "Natchnieni Bieszczadem" i "Pożegnanie Lata 2019" na Wyspie Energetyk w Polańczyku. W programie znajdzie się charytatywny cross, atrakcje dla dzieci, warsztaty rękodzieła, malarstwa, spotkanie z artystami oraz koncert.

Na wszystkie festiwalowe dni wstęp wolny (PAP)

autor: Agnieszka Pipała

api/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL