Religia

25.01.2020 aktualizacja 26.01.2020

Papież: gościnność należy do tradycji wspólnot i rodzin chrześcijańskich

Papież Franciszek powiedział w sobotę, że gościnność należy do tradycji wspólnot i rodzin chrześcijańskich. Nauczono nas, że „na stole w chrześcijańskim domu jest zawsze talerz zupy dla przyjezdnego przyjaciela lub potrzebującego, który puka do drzwi” – mówił.

Podczas nieszporów w rzymskiej bazylice Świętego Pawła za Murami na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan papież apelował do przedstawicieli różnych wyznań, by nie zamykali się w swoich wspólnotach i nie poświęcali się wyłącznie tym wspólnotom, ale by "otworzyli się na dobro wszystkich". Wtedy - dodał - "możemy przezwyciężyć nasze podziały".

Franciszek podkreślił, że każda wspólnota chrześcijańska ma dar, który może zaoferować innym.

"Im bardziej patrzymy ponad stronnicze interesy i wychodzimy poza dziedzictwo przeszłości w pragnieniu podążania do wspólnego brzegu, tym łatwiej będzie nam uznać, przyjąć i podzielać te dary" - wskazał.

W nabożeństwie w rzymskiej bazylice uczestniczyły delegacje patriarchatu ekumenicznego Konstantynopola, anglikańskiego arcybiskupa Canterbury oraz wspólnot prawosławnych.(PAP)

sw/ akl/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL