Religia

03.10.2019

Prymas: cieszymy się z zatwierdzenia cudu za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego

Cieszymy się z zatwierdzenia cudu za wstawiennictwem kard. Stefana Wyszyńskiego przez papieża Franciszka i przekazanie dekretu do Kongregacji ds. Świętych. Otwiera to bezpośredni etap oczekiwania tylko daty beatyfikacji – mówi PAP prymas Polski abp Wojciech Polak.

CZYTAJ TAKŻE

"Bardzo się cieszymy, że po latach starań i prowadzenia procesu beatyfikacyjnego zatwierdzono cud uzdrowienia za wstawiennictwem Prymasa Tysiąclecia 19-letniej dziewczyny ze Szczecina, chorej na raka tarczycy. Dzisiaj jesteśmy już w takiej bliskości, że niebawem będziemy się cieszyć nowym błogosławionym Kościoła" – powiedział PAP prymas Polski.

Podkreślił jednocześnie, że wierni bardzo oczekują tej beatyfikacji. "Wielu z nich patrzy nie tylko na męstwo i heroizm kard. Wyszyńskiego, na jego zmagania z komunizmem, ale nade wszystko na tego świętego człowieka Kościoła, który przeprowadził Kościół w trudnych czasach i dla którego był oparciem" – ocenił prymas.

W czwartek Watykan ogłosił, że papież Franciszek zatwierdził cud uzdrowienia za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego, co oznacza zakończenie jego procesu beatyfikacyjnego. (PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

skz/ joz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL