Religia

12.12.2019

Święta Bożego Narodzenia w archidiecezji warszawskiej

W święta Bożego Narodzenia kard. Kazimierz Nycz oraz biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej będą przewodniczyć pasterkom. Ponadto metropolita warszawski odprawi mszę św. w archikatedrze warszawskiej oraz weźmie udział w Bożonarodzeniowym obiedzie z ubogimi.

Jak poinformowało PAP w czwartek biuro prasowe archidiecezji warszawskiej, we wtorek 24 grudnia o północy metropolita warszawski oraz biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej będą przewodniczyć pasterkom - mszom świętym w noc Bożego Narodzenia. Kard. Kazimierz Nycz odprawi o północy mszę świętą w parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie.

O tej samej porze rozpoczną się msze święte pod przewodnictwem biskupów pomocniczych: bp Michał Janocha odprawi mszę świętą w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim, a bp Rafał Markowski w parafii Świętej Trójcy w Błoniu. Natomiast bp Piotr Jarecki o północy będzie przewodniczył mszy świętej w parafii Dobrego Pasterza w Warszawie-Miedzeszynie w diecezji warszawsko-praskiej.

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia kard. Kazimierz Nycz odprawi mszę świętą w archikatedrze warszawskiej o godz. 11.00. Tego dnia w kościołach archidiecezji warszawskiej będzie czytany list pasterski arcybiskupa warszawskiego na Boże Narodzenie.

Po południu, o godz. 15.00 kard. Nycz weźmie udział w Bożonarodzeniowym obiedzie z ubogimi i bezdomnymi. W spotkaniu organizowanym przez warszawską wspólnotę Sant’Egidio w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie weźmie udział około 500 ubogich i bezdomnych osób. (PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

skz/ mhr/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL