Europa i świat po 1989 roku

20.12.2018

Szef Rady Europejskiej złożył życzenia z okazji nadchodzących świąt

Kolędę „Wśród nocnej ciszy” zaśpiewał szef Rady Europejskiej Donald Tusk w nagraniu opublikowanym w czwartek na Twitterze. Rodakom i wszystkim Europejczykom życzył, by „wśród tej nocnej ciszy usłyszeli siebie nawzajem, swoje głosy miłości i nadziei”.

Nagranie rozpoczyna się archiwalnym występem byłego premiera, który w programie "Szansa na sukces" przed ponad dwudziestoma laty zaśpiewał kolędę "Wśród nocnej ciszy". Następne ujęcie, w którym Donald Tusk także śpiewa tę samą kolędę, jest już współczesne. "Ok, już nie będę więcej śpiewał, obiecuję" - mówi Tusk.

"Chciałbym wam złożyć życzenia: moim rodakom i wszystkim Europejczykom. Abyśmy wśród tej nocnej ciszy usłyszeli siebie nawzajem. Swoje głosy miłości i nadziei. Nadziei na lepsze jutro, na tylko dobre zmiany. I że my sami będziemy lepsi, dla siebie i dla innych. Tego wam, i sobie życzę z całego serca" - powiedział szef Rady Europejskiej.

Do życzeń w języku polskim dołączono napisy w języku angielskim. We wpisie na Twitterze Tusk również po angielsku życzył wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku.(PAP)

sno/ hgt/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL