Religia

08.05.2019

W sobotę obrady Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

W najbliższą sobotę w Sekretariacie KEP w Warszawie będzie obradowała Krajowa Rada KSM. Młodzi ludzie z całej Polski pochylą się nad posynodalną adhortacją papieża Franciszka "Christus vivit" – poinformowała PAP w środę sekretarz prezydium tej rady Aleksandra Samula.

Dodała, że Eucharystii, która będzie sprawowana podczas obrad, przewodniczył będzie sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński.

Ponadto – jak podkreśliła Samula – druhny i druhowie rozmawiać będą o tematach dotyczących m.in.: Rajdu dla życia – inicjatywy promującej ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci, oraz wakacyjnego wypoczynku, czyli tzw. wakacji z wartościami w diecezjalnych stowarzyszeniach, jak i podczas Akademii Służby i Rozwoju na Śnieżnicy.

Dodała, że istotnym elementem Rady będzie zwiedzanie multimedialnej wystawy "Śladami Jezusa” przy Świątyni Opatrzności Bożej, której KSM jest partnerem. Po obejrzeniu wystawy wicemarszałek Senatu Maria Koc wręczy statuetki "Polak z sercem!", jako wyraz podziękowania za aktywne włączenie się w akcję oraz wsparcie dla Stowarzyszenia.

Podczas spotkania zostanie także poruszony temat projektu "Środowisko młodzieży", realizowanego przez Fundację dla Młodzieży", a dotowanego przez NFOŚiGW. "Jest to projekt aktywnej edukacji ekologicznej adresowany do młodzieży, podnoszący jej wiedzę dotyczącą m.in. ochrony przyrody i zrównoważonego rozwoju" – zaznaczyła Samula.

Poinformowała też, że do posługi ogólnopolskiej zostanie posłanych 18 nowych instruktorów. Będą to osoby odpowiedzialne za ewangelizację i prowadzenie szkoleń wewnątrzorganizacyjnych.

Jak zaznaczyła Samula, "w duchu odpowiedzialności za Stowarzyszenie młodzi porozmawiają także o nowelizacji statutu organizacji, aby dostosować go do obowiązujących norm prawnych".

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działa w prawie wszystkich polskich diecezjach. Zrzesza 15 tys. druhen i druhów w wieku od 14 do 30 lat. Jego istotą jest służba, a misją – apostolstwo. (PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

skz/ joz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL