Kultura i sztuka 1945-1989

12.01.2016 aktualizacja 11.08.2016

Ostatnie spotkanie z cyklu „Ekran z dziadkiem” w MPW: "Tolek Banan i inni"

Stanisław Jędryka. Fot. PAP/P. Rybarczyk Stanisław Jędryka. Fot. PAP/P. Rybarczyk

W czwartek, 14 stycznia, o godz. 18 w Muzeum Powstania Warszawskiego (Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego) odbędzie się ostatnie spotkanie z cyklu „Ekran z dziadkiem”, w ramach którego MPW przypomina najciekawsze polskie produkcje filmowe dla dzieci i młodzieży z lat 60. i 70.

Wstęp wolny po rejestracji mailowej: ekran@1944.pl

Podczas ostatniego spotkania cyklu będzie można zobaczyć film dokumentalny „Tolek Banan i inni”, opowiadający o losach aktorów grających główne role w filmach Stanisława Jędryki, reżysera takich filmów jak m.in. „Podróż za jeden uśmiech”, „Paragon gola”, które były wyświetlane wcześniej w cyklu MPW.

Główną atrakcją spotkania będzie rozmowa ze Stanisławem Jędryką - reżyserem dokumentu i twórcą wielu innych filmów dla młodzieży. Zostaną też wręczone nagrody wszystkim, którzy uczestniczyli w co najmniej sześciu spotkaniach z tego cyklu.

Źródło: Muzeum Powstania Warszawskiego

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL