Kultura i sztuka po 1989 roku

06.05.2019

Prezentacja książki „Na wolność przez Lizbonę. Ostatnie okręty polskich nadziei”

09.05.2019 "Na wolność przez Lizbonę. Ostatnie okręty polskich nadziei" "Na wolność przez Lizbonę. Ostatnie okręty polskich nadziei"

9 maja (czwartek) 2019 r., o godz. 16.30, w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia w Warszawie odbędzie się prezentacja książki „Na wolność przez Lizbonę. Ostatnie okręty polskich nadziei”.

Udział wezmą autorzy: Adam Grzybowski i prof. Jacek Tebinka, a spotkanie poprowadzi dr hab. Janusz Wróbel z Instytutu Pamięci Narodowej, Oddział w Łodzi.

Tuż po prezentacji książki, o godz. 18.00, odbędzie się koncert muzyki portugalskiej pt. MEU FADO. Wystąpią: Kinga Rataj – głos, Marek Bazela –  piano,
Tomasz Grzybowski –  gitara.

Spotkanie odbędzie się 9 maja (czwartek) 2019 r., o godz. 16.30, w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia w Warszawie, 
ul. Marszałkowska 21/25.

Honorowy patronat: Ambasada Portugalii w Polsce, Ambasada RP w Lizbonie

Wydarzenie objęły patronatem również Dzieje.pl.
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL