II Rzeczpospolita

05.01.2019

W TVP Historia film poświęcony magnatowi medialnemu II RP Marianowi Dąbrowskiemu

W sobotę, o godz. 19.00 TVP Historia pokaże film poświęcony zapomnianemu magnatowi medialnemu II RP, twórcy „Ilustrowanego Kuriera Codziennego” Marianowi Dąbrowskiemu. 

Dokument w reżyserii Rafała Geremka został przygotowany przez Telewizję Polską w koprodukcji z Muzeum Historii Polski i Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

Dąbrowski przyjaźnił się z Makuszyńskim i Kiepurą. Finansował budowę „zakopianki” i krakowski Pomnik Nieznanego Żołnierza. Był jedną z najbardziej wpływowych postaci II RP. Jego prasowe imperium zniszczyły wojna i komunizm.

Źródło:  Muzeum Historii Polski

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL