PRL

11.01.2019

W TVP Historia film poświęcony zimie stulecia

W piątek, 11 stycznia, o godz. 20, TVP Historia pokaże film dokumentalny poświęcony zimie stulecia. Autorem scenariusza jest Grzegorz Sieczkowski, który jest również autorem reportażu historycznego „Zima stulecia”.

Po ciepłym i deszczowym Bożym Narodzeniu 1978 roku, niespodziewanie zmienił się front atmosferyczny. Za sprawą rzadkiego układu niżów i wyżów zima nadeszła nagle znad Skandynawii. Kulminacyjny atak nastąpił w noc sylwestrową. Od 1 stycznia 1979 roku Polska była sparaliżowana, skuta mrozem i zasypana śniegiem. Tak właśnie rozpoczęła się zima stulecia. 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL