Polska po 1989 roku

02.09.2019

Abp Gądecki do uczniów: dobrych spotkań z nauczycielami, trwałych przyjaźni ze szkolnymi kolegami

Dobrych i twórczych spotkań z nauczycielami, wychowawcami i katechetami oraz wspaniałych, trwałych przyjaźni ze szkolnymi koleżankami i kolegami - życzy uczniom przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego.

Kończy się wasza letnia, wakacyjna przygoda, a zaczyna rok przygody z nauką i szkołą. Kolejny rok szkolny niech będzie dla was drodzy uczniowie, wędrówką przez fascynujący świat ludzkiej myśli - napisał w życzeniach abp Gądecki przekazanych PAP w poniedziałek przez biuro prasowe Episkopatu Polski.

Abp Gądecki życzy uczniom "dobrych i twórczych spotkań z nauczycielami, wychowawcami i katechetami oraz wspaniałych, trwałych przyjaźni ze szkolnymi koleżankami i kolegami".

Przewodniczący Episkopatu Polski przesyła serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i uczniom na nowy, rozpoczynający się właśnie rok szkolny 2019/2020. Podkreślił, że szkoła powinna być nie tylko miejscem rozwoju intelektualnego, ale też duchowego. "To na rodzicach i wychowawcach spoczywa obowiązek nauczenia młodego pokolenia odróżniania dobra od zła oraz prawdy od kłamstwa” – zaznaczył abp Gądecki.

Dodał, że dzieciom i młodzieży życzy, by dzięki nauce, którą zdobywają w szkole potrafili później realizować swoje najśmielsze marzenia.

Abp Gądecki życzy też nauczycielom i uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny, aby nieustannie prowadził ich Duch Święty. „Życzę wam na Nowy Rok Szkolny Bożego błogosławieństwa i zapewniam o swojej pamięci i modlitwie” – dodał. (PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

skz/ par/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL