Polska po 1989 roku

06.06.2018

Afromental, Bednarek, Margaret gwiazdami koncertu dla małopolskich maturzystów

Afromental, Kamil Bednarek i Margaret będą gwiazdami koncertu organizowanego przez władze Małopolski specjalnie dla maturzystów. To pierwsze takie wydarzenie, które - mamy nadzieję - stanie się tradycją – mówił w środę członek zarządu województwa Grzegorz Lipiec.

Koncert odbędzie się 23 czerwca w Tauron Arenie Kraków. Zaproszeni są maturzyści z całej Małopolski. Wstęp jest bezpłatny.

"Młodzi ludzie przez wiele miesięcy przygotowywali się do egzaminu dojrzałości. Koncert to nagroda za ten wysiłek, a jednocześnie wydarzenie, które umili oczekiwanie na wyniki. Liczymy, że przyjadą na niego młodzi ludzie z całej Małopolski i że będą wspominali koncert tak jak studniówkę" - mówił Lipiec.

"Chcielibyśmy, żeby w kolejnych latach po egzaminie dojrzałości młodzi ludzie mogli bawić się na tego typu koncercie" – dodał.

Do egzaminu dojrzałości przystąpiło w tym roku ponad 20 tys. Małopolan. Zaproszenia na koncert zostały już wcześniej wysłane do szkół, z których część, zwłaszcza z miejscowości odległych od Krakowa, organizuje wyjazd dla młodych ludzi.

Koncert rozpocznie się o godz. 16.30. Bramki wejściowe zostaną otwarte 1,5 godziny wcześniej. Publiczność będą rozgrzewali tancerze z grupy Andrzeja Starowicza, a koncert poprowadzą Ireneusz Jakubek i Maciej Rock. W przerwach zaplanowano m.in. poloneza i quiz z nagrodami.

Imienne wejściówki na koncert będą dostępne od czwartku na stronach internetowych www.ebilet.pl i www.malopolska.pl. Każdy maturzysta może przyjść z osobą towarzyszącą. Przy wejściu trzeba będzie okazać dokument tożsamości.

Organizacja koncertu na kosztować około 400 tys. zł.(PAP)

Autor: Małgorzata Wosion-Czoba

wos/ wus/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL