Kultura i sztuka po 1989 roku

19.08.2016 aktualizacja 30.08.2016

„Filmoteka Szkolna. Akcja!” w całkiem nowej odsłonie

„Filmoteka Szkolna. Akcja!”. Fot. Marcin Kułakowski. Źródło: Filmoteka Narodowa „Filmoteka Szkolna. Akcja!”. Fot. Marcin Kułakowski. Źródło: Filmoteka Narodowa

Blogi i vlogi projektowe, warsztaty eksperckie, filmowe gry miejskie i filmoznawcze webinaria – o takie działania wzbogaci się „Filmoteka Szkolna. Akcja!” od najbliższego roku szkolnego. Nowa odsłona projektu ma jeszcze skuteczniej zachęcać nauczycieli i uczniów do świadomego kontaktu ze sztuką filmową. Rekrutacja szkół potrwa do 30 września.

„Poprzez nowy pomysł chcemy jeszcze mocniej zaangażować uczniów i nauczycieli w filmowe działania, a przy okazji rozwijać ich kompetencje. Dlatego też zachęcamy szkoły do udziału w zaproponowanych zadaniach” – mówi Karolina Giedrys-Majkut, koordynatorka projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!”.

Wśród nich znalazły się m.in. wytyczenie filmowej trasy spacerowej po mieście, opracowanie quizu filmoznawczego i nakręcenie spotu reklamowego. Za wykonywanie zadań przyznawane będą srebrne i złote odznaki, szkoły otrzymają też nagrody w postaci pakietu Filmowej Gry Miejskiej lub warsztatów z ekspertami edukacji filmowej. Wyróżniane będą także szkoły, które skutecznie zachęcą do udziału w projekcie inne placówki.

Począwszy od października w ramach projektu organizowane będą również webinaria filmoznawcze poświęcone różnym aspektom sztuki filmowej, związanym z tematyką danego miesiąca.

Realizowany od 2009 roku projekt „Filmoteka Szkolna. Akcja!” stanowi element ogólnopolskiego programu Filmoteka Szkolna i ma na celu wspieranie nauczycieli w wykorzystaniu filmów podczas zajęć szkolnych, promocję dobrych praktyk z zakresu edukacji filmowej, a także stworzenie uczniom i nauczycielom możliwości nawiązania kontaktów ogólnopolskich oraz wymiany doświadczeń. W projekcie co roku uczestniczy blisko 200 szkół z całej Polski.

Projekt „Filmoteka Szkolna. Akcja!” realizowany jest wspólnie przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Filmotekę Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Źródło: Filmoteka Narodowa

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL