Kultura i sztuka po 1989 roku

20.11.2018

Internauci mogą głosować na mural z okazji 100-lecia AGH

Rozpoczyna się internetowe głosowanie na mural, który z okazji 100-lecia AGH ozdobi ścianę akademika na terenie Miasteczka Studenckiego AGH w Krakowie. Internauci do 27 listopada mogą wybierać spośród ośmiu prac, zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu.

Pierwszy etap konkursu „Mural na 100-lecie AGH” trwał od 16 września do 16 listopada. Spośród 30 nadesłanych projektów jury wybrało do drugiego etapu osiem najlepszych prac – poinformowała we wtorek rzeczniczka prasowa AGH Anna Żmuda-Muszyńska.

Jak oceniła, konkurs cieszył się powodzeniem, a prace spłynęły od autorów z całej Polski. Konkurs miał charakter otwarty i skierowany był zarówno do profesjonalnych twórców nurtu street art, jak i do amatorów, którzy chcieli spróbować swoich sił w zaprojektowaniu wielkoformatowego malowidła.

Motywem przewodnim prac miała być stuletnia historia AGH. Autorzy projektów nawiązywali również do lokalizacji muralu – Miasteczka Studenckiego, zamieszkanego przez krakowskich żaków.

W pierwszym etapie głosowania jury, w skład którego oprócz przedstawicieli AGH wszedł również ekspert z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, zdecydowano, że ze względu na wysoki poziom prac oraz ich zróżnicowany charakter, należy poddać pod głosowanie internautów większą niż zakładano liczbę projektów. Do 27 listopada głosować można na osiem najwyżej ocenionych przez jury prac.

W drugim etapie konkursu projekty można oceniać za pośrednictwem strony: http://bit.ly/GlosowanieMural. Galeria prac dostępna jest również na oficjalnym profilu AGH na Facebooku.

Projekt, który w głosowaniu otrzyma największą liczbę głosów internautów otrzyma 15 punktów, zaś miejsca drugie i trzecie otrzymają odpowiednio 10 i 5 punktów. Wszystkie osiem projektów trafi pod obrady jury w trzecim etapie. O ostatecznym wyniku konkursu zadecyduje suma punktów etapu drugiego i trzeciego.

Autor najlepszego projektu, oprócz możliwości jego realizacji, otrzyma także 5 tys. zł. Ogłoszenie nazwiska laureata nastąpi 28 listopada. (PAP)

autor: Beata Kołodziej

bko/ ekr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL