Polska po 1989 roku

12.08.2019

Para Prezydencka wsparła akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”

Po raz kolejny Para Prezydencka włączyła się w akcję Caritas Polska „Tornister Pełen Uśmiechów”. Źródło: Prezydent.pl Po raz kolejny Para Prezydencka włączyła się w akcję Caritas Polska „Tornister Pełen Uśmiechów”. Źródło: Prezydent.pl

Para Prezydencka po raz kolejny wsparła akcję Caritas Polska „Tornister Pełen Uśmiechów”; w tym roku plecaki z przyborami przekazała siedmiorgu dzieciom - uczniom polskich szkół i polskim dzieciom z Ukrainy.

"Trwają wakacje, ale już niedługo w szkołach znów zabrzmi pierwszy dzwonek, zacznie się kolejny rok szkolny. (…) Bardzo chcielibyśmy, aby pierwszego września każde dziecko w Polsce miało wszystko, co potrzebne jest do nauki. Dlatego po raz kolejny wspieramy akcję Caritas Polska" - powiedział w udostępnionym w poniedziałek w internecie nagraniu prezydent Andrzej Duda.

"Dzieci i młodzież w całej Polsce znów będą zdobywać wiedzę i nowe umiejętności. (…) Mamy nadzieję, że wyprawki szkolne, które przygotowaliśmy, sprawią radość i pomogą spełniać marzenia" – wskazała z kolei małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

Para Prezydencka zachęca do włączania się i wspierania przedsięwzięcia. "Niech dzięki życzliwości nas wszystkich każde dziecko rozpocznie rok szkolny z radością i zapałem" – powiedziała Kornhauser-Duda.

W ciągu ostatnich 10 lat akcji Caritas w Polsce przekazała dzieciom z ubogich rodzin ponad 170 tys. szkolnych wyprawek.

Kampania "Tornister Pełen Uśmiechów" ma charakter ogólnopolski; jej organizatorem jest Caritas Polska, przy współdziałaniu Caritas diecezjalnych. (PAP)

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ krap/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL