Kultura i sztuka po 1989 roku

05.04.2019

Trzecie Targi Książki Dziecięcej „Przecinek i kropka”

Źródło: www.instytutksiazki.pl Źródło: www.instytutksiazki.pl

Trzecie Targi Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka” będą się odbywać w najbliższy weekend w warszawskim Centrum Praskim Koneser. W programie spotkania m.in z Andrzejem Maleszką, Adamem Wajrakiem, Marcinem Wichą, Holly Webb czy Michałem Rusinkiem.

W pierwszy kwietniowy weekend dawna fabryka wódek na warszawskiej Pradze gościć będzie wydawców i autorów książek dla dzieci. W tym roku na targach swoją ofertę zaprezentuje około 70 wystawców książkowych. Głównymi atrakcjami będą spotkania z popularnymi pisarzami, zajęcia rozwijające dziecięce pasje, a także zaplanowane na sobotę rozstrzygnięcie Konkursu Na Najlepszą Książkę Dziecięcą 2018. W tym roku o zwycięstwo walczy 15 starannie wyselekcjonowanych przez jury pozycji skierowanych do najmłodszych w trzech kategoriach wiekowych.

Targi Przecinek i Kropka odwiedzą najlepsi twórcy literatury dziecięcej. Na scenie pojawi się m.in. Adam Wajrak, autor książek o zwierzętach, Cezary Harasimowicz – autor „Mirabelki”, która przedstawia losy XX-wiecznej Warszawy, 12-letni podróżnik Szymon Radzimierski, Michał Rusinek czy Holly Webb – brytyjska autorka, twórczyni popularnej serii o czworonogach.

W pięciu strefach warsztatowych będzie można natomiast spotkać m.in. laureata Nagrody Literackiej Nike – Marcina Wichę, dziennikarkę Polskiego Radia Agnieszkę Kunikowską, poetkę i specjalistkę od japońskiego teatru kamishibajkowego – Joannę Mueller, a także pisarzy: Rocha Urbaniaka, Agnieszkę Mielech i Agatę Widzowską.

Przecinek i Kropka to nie tylko literatura, ale też masa innych atrakcji dla dzieci. W sobotnim programie m.in. fantastyczny quiz dla dzieci, Teatrzyk z Panem Książeczką, Przecinkiem i Kropką oraz przedstawienie „Szewczyk Dratewka – bajka do zjedzenia”. W niedzielę natomiast, oprócz spotkań na scenie, odbędzie się spektakl o tolerancji „Elmer – słoń w kratkę”, koncert zespołu „Budyń Julka Tuwima” oraz dyskoteka.

Do dyspozycji uczestników oddano pięć stref warsztatowych w których odbędzie się 60 różnorodnych zajęć (zapisy za pośrednictwem aplikacji Going.). Zaproszeni eksperci przybliżą uczestnikom tajniki pracy astronauty, ogrodnika czy rzemieślnika, pomogą samodzielnie zbudować rakietę i poprowadzą turniej detektywistyczny.

Przecinek i Kropka to program edukacyjny Empiku. W ubiegłorocznych Targach Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka wzięło udział 15 tysięcy osób.(PAP)

autor: Agata Szwedowicz

aszw/ mabo/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL