Polska po 1989 roku

13.08.2019

Zachodniopomorski oświatowy okrągły stół – 29 sierpnia

Zachodniopomorski okrągły stół poświęcony oświacie odbędzie się 29 sierpnia – zapowiedział we wtorek w Szczecinie podsekretarz stanu w MEN Maciej Kopeć. Podobne spotkanie w innych województwach mają się odbyć na przełomie sierpnia i września.

Na Pomorzu Zachodnim okrągły stół poświęcony oświacie zaplanowano 29 sierpnia br.

"Dziś po raz pierwszy mówimy o tej inicjatywie" – powiedział dziennikarzom Kopeć. "Myślę, że jutro w poszczególnych województwach wojewodowie i kuratorzy oświaty będą informować, że taka inicjatywa się odbędzie. W trakcie spotkań okrągłego stołu, jednego z ostatnich, które się odbywały, taka inicjatywa została zgłoszona" – dodał.

"Pan premier Mateusz Morawiecki uznał, że pomysł, którego punktem wyjścia mogły być wojewódzkie rady dialogu społecznego, a więc tam, gdzie mamy pracodawców, reprezentatywne związki zawodowe, przedstawicieli samorządów i równocześnie przedstawiciela władzy państwowej, czyli wojewodę, poszerzone będą o rodziców, pracodawców, dyrektorów, nauczycieli, żeby też ten dialog podjąć także na poziomie województwa" – kontynuował Kopeć.

Według niego "trudno było w trakcie wakacji takie rozmowy realnie prowadzić, dlatego w okresie między 26 sierpnia a 5 września zamierzamy przeprowadzić takie debaty na poziomie województw".

Kwestie dotyczące tego, jak te spotkania będą wyglądały w praktyce, zostaną podane na stronie internetowej kuratorium – poinformował Kopeć. Tam będzie można także zarejestrować swój udział.

"Idea jest taka, żeby podobnie jak w przypadku spotkań, które były realizowane w Warszawie, rozmawiać w kilku obszarach. Tam mowa była o uczniach, o rodzicach, o nowoczesnej szkole, ale także o nauczycielach" – dodał Kopeć. (PAP)

Autor: Kacper Reszczyński

res/ joz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL