Inne

23.08.2012 aktualizacja 18.07.2016

Nowa komedia Machulskiego: Więckiewicz w roli Hitlera, Nergal jako Ribbentrop

Juliusz Machulski. Fot. PAP/G. Michałowski Juliusz Machulski. Fot. PAP/G. Michałowski

Roberta Więckiewicza w roli Hitlera oraz muzyka Adama "Nergala" Darskiego jako Ribbentropa zobaczą widzowie w nowej komedii Juliusza Machulskiego, "AmbaSSada". Zdjęcia do filmu są kręcone w Warszawie, potrwają do 25 sierpnia.

Akcja "AmbaSSady", komedii fantastycznej, rozgrywa się w dwóch planach czasowych – w roku 2012 i 1939. Bohaterowie, para młodych ludzi tuż po studiach (w ich rolach Magdalena Grąziowska i Bartosz Porczyk), mieszkają w kamienicy, w której przed wojną mieściła się Ambasada Niemiec. Z nieznanych przyczyn, przy pomocy windy, przenoszą się w czasie do okresu tuż przed wybuchem II wojny światowej.

Machulski reżyseruje ten film na podstawie własnego scenariusza. "Zawsze chciałem zrobić współczesny film o Warszawie, który byłby jednocześnie dialogiem z historią. Zabawny, a jednocześnie wywołujący refleksje i powodujący, że nasze historyczne blizny wykrzywią się wreszcie w uśmiechu" – powiedział.

Producentem komedii jest Studio Filmowe Zebra, a koproducentem CANAL+. Oprócz Więckiewicza i Darskiego, w "AmbaSSadzie" gra m.in. Jan Englert - informuje CANAL+. Autorem zdjęć do filmu jest Witold Adamek.

Premierę kinową "AmbaSSady" zaplanowano na drugi kwartał 2013 r.(PAP)

jp/ abe/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL