Kultura i sztuka po 1989 roku

29.06.2016 aktualizacja 18.07.2016

"Kameralne Lato" z udziałem fachowców z branży filmowej

Cezary Harasimowicz, Antoni Królikowski i Anna Mucha wystąpią w roli wykładowców podczas rozpoczynających się w niedzielę w Radomiu Ogólnopolskich Spotkań Filmowych „Kameralne Lato”. W programie są m.in. konkursy dla młodych twórców i warsztaty filmowe.

Aktorzy Anna Mucha i Antoni Królikowski oraz scenarzysta Cezary Harasimowicz poprowadzą wykłady w ramach tzw. akademii zawodowców, czyli cyklu spotkań poświęconych różnym dziedzinom sztuki filmowej. Odbędą się one w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu, Łaźni - Radomskim Klubie Środowisk Twórczych oraz w Pawilonach ROSA.

"Kameralne Lato" to jedna z ważniejszych cyklicznych imprez kulturalnych w Radomiu. W tym roku odbędzie się po raz dziewiąty, w dniach 3-9 lipca. Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Filmforum. Podczas imprezy odbywają się konkursy filmowe, warsztaty dla osób interesujących się sztuką filmową, pokazy plenerowe, spotkania ze specjalistami z poszczególnych dziedzin filmowych.

Jak zapowiadają organizatorzy, aktor Antoni Królikowski przedstawi specyfikę pracy aktora filmowego oraz podstawy procesu przygotowywania się do roli. Cezary Harasimowicz, który w tym roku będzie także przewodniczył festiwalowemu jury, opowie o praktycznej stronie zawodu scenarzysty. Anna Mucha, będąca także ambasadorką „Kameralnego Lata”, podczas autorskiego spotkania postara się odpowiedzieć na pytanie, gdzie jest granica między aktorem a celebrytą. Opiekunowie warsztatów "Kameralnego Lata" - reżyserzy: Marcin Bortkiewicz („Nocy Walpurgi) i Kuba Czekaj („Baby Bump”) - zdradzą tajniki pisania scenariusza filmu fabularnego.

W programie trwających prawie tydzień Ogólnopolskich Spotkań Filmowych są także m.in. szkolenie techniczne dotyczące pracy z kamerą, warsztaty komponowania muzyki filmowej oraz wykłady na temat postprodukcji dźwięku w filmie fabularnym, które poprowadzą fachowcy z branży filmowej.

"Kameralne Lato" to także trzy konkursy. W konkursie głównym - o nagrodę "Złotego Łucznika" - prezentowane będą krótkometrażowe debiuty młodych profesjonalnych twórców filmowych. Konkursie Filmów Niezależnych rywalizować będą filmy offowe, amatorskie, stworzone przez reżyserów od wielu lat obecnych w nurcie kina niezależnego. W ramach Konkursu Filmów Odrzutowych Hyde Park zaprezentowanych zostanie kilkanaście 15-minutowych zabawnych form filmowych, zrealizowanych przez amatorów. (PAP)

ilp/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL