akruszynska
31.01.2018 aktualizacja 10.07.2018

„+Słów Tory już nie usłyszysz...+. Niemiecki Obóz Pracy w Stalowej Woli”

Kazimierz Jackowski. Źródło: ZSP nr 2 w Stalowej Woli Kazimierz Jackowski. Źródło: ZSP nr 2 w Stalowej Woli

Ponad 90-letni Kazimierz Jackowski – naoczny świadek eksterminacji żydowskiej ludności Rozwadowa (dzielnicy Stalowej Woli) opowiada o okupacji niemieckiej w swojej rodzinnej miejscowości. W swoich wspomniniach dużo miejsca poświęca dramatowi ludności żydowskiej miasta oraz niemieckiegu obozowi pracy, który powstał w Stalowej Woli.

Film został nagrany przez nauczycieli i uczniów ZSP nr 2 w Stalowej Woli, w ramach X Międzynarodowych Obchodów Dni Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu.

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL