Okupacja niemiecka

11.10.2019

Generalne Gubernatorstwo

80 lat temu, 12 października 1939 r., Adolf Hitler podpisał dekret o utworzeniu z dniem 26 października Generalnego Gubernatorstwa – terytorium niewłączonego bezpośrednio do III Rzeszy, ale eksploatowanego gospodarczo i stopniowo germanizowanego.

Generalne Gubernatorstwo Generalne Gubernatorstwo

Skopiuj poniższy kod i osadź infografikę na swojej stronie www
<a href="https://w.dzieje.pl/infografiki/generalne-gubernatorstwo"><img src="https://w.dzieje.pl/sites/default/files/201910/generalne_gubernatorstwo.png" alt="Generalne Gubernatorstwo" title="Generalne Gubernatorstwo"></a>

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL