Kultura i sztuka po 1989 roku

29.07.2019

10. edycja Gdańsk Lotos Siesta Festiwal - od 23 do 26 kwietnia 2020 r.

Współtwórca Gdańsk Lotos Siesta Festival, dziennikarz radiowy, Marcin Kydryński (L), prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz (C) oraz dziennikarz muzyczny Piotr Łyszkiewicz (P) podczas konferencji prasowej nt. tegorocznej edycji Gdańsk Lotos Siesta Festival. Fot. PAP/J. Dzban Współtwórca Gdańsk Lotos Siesta Festival, dziennikarz radiowy, Marcin Kydryński (L), prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz (C) oraz dziennikarz muzyczny Piotr Łyszkiewicz (P) podczas konferencji prasowej nt. tegorocznej edycji Gdańsk Lotos Siesta Festival. Fot. PAP/J. Dzban

Pochodząca z Katalonii wokalistka, kompozytorka, trębaczka Andrea Motis oraz urodzona w Angoli, wychowana we Francji, a muzykująca głównie w Brazylii artystka Lucia de Carvalho wystąpią podczas 10. edycji Gdańsk Lotos Siesta Festiwal, który odbędzie się w dniach 23-26 kwietnia 2020 r.

„Już w lipcu rozmawiamy o poważnym wydarzeniu jakim jest Siesta festiwal. To znaczy tylko tyle, że poważnie podchodzimy do tematu i przygotowujemy się do takich wydarzeń z dużym wyprzedzeniem” - powiedziała w poniedziałek prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podczas odbywającej się w Gdańsku konferencji prasowej.

„Miasto Gdańsk jest z tego dumne - po raz dziesiąty w 2020 r., będziemy wspólnie organizowali Siesta Festiwal, czyli czas wyśmienitej muzyki. To jest coś co bardzo mocno się wpisuje w to jak chcemy promować miasto Gdańsk, jak chcemy pokazywać nasze miasto” – dodała Dulkiewicz.

Szef muzyczny festiwalu Marcin Kydryński doprecyzował, że festiwal odbędzie się w dniach 23-26 kwietnia. W przyszłorocznej edycji wezmą udział m.in. pochodząca z Katalonii, wokalistka, kompozytorka, autorka i trębaczka Andrea Motis oraz urodzona w Angoli, wychowana we Francji, a muzykująca głównie w Brazylii Lucia de Carvalho.

"Dziesiąta edycja w roku 2020 odbędzie się tradycyjnie w kwietniu i można powiedzieć, że otwiera sezon festiwalowy w Gdańsku. Koncept festiwalu jest odzwierciedleniem i przedłużeniem tego co Marcin Kydryński robi od trzydziestu lat w +Trójce+, czyli audycji +Siesta+” – powiedział PAP dyrektor festiwalu Piotr Łyszkiewicz. Dodał że festiwal odbywa się w Gdańsku „ponieważ trudno sobie wyobrazić inne miasto, które w jakiś sposób łączy tyle kultur, jest tak otwarte, od zawsze jest miastem portowym, miastem z piękną historią”.

"Spotykamy się w ostatni (...) weekend kwietnia, (…) w moim pojęciu w najpiękniejszym miejscu w Polsce czyli na gdańskiej Starówce i wspólnie słuchamy szczęśliwej i jasnej, zmysłowej muzyki, która ma nas po prostu uskrzydlić i dać nam wiarę w człowieka, wprowadzić nas w nadchodzące lato" - powiedział PAP Kydryński.

Zwrócił uwagę, że koncerty odbywają się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, a także w specjalnie powołanej na tę okoliczność tawernie. "Tam nocami słuchamy Fado w intymnej aurze, w jakiej ta muzyka brzmi w Lizbonie” - opowiadał Kydryński. (PAP)

Autor: Marcin Szywała

mss/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL