Kultura i sztuka po 1989 roku

11.07.2019

4. Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych – od piątku w stolicy

Już w ten weekend odbędzie się w Warszawie 4. Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie”. Zainauguruje go w piątek Ivan Gontko koncertem na katarynce.

"Festiwal rozpocznie się w piątek w parku przed Teatrem Rampa o godz. 17.30 i potrwa do godz. 20, a w sobotę i niedzielę imprezy odbywać się będą na Rynku Nowego Miasta od godz. 11 do 17" - poinformowała w czwartek PAP Marta Winiarek-Miętus z biura prasowego festiwalu.

Podczas Festiwalu odbędzie się też premiera Teatru Baj pt. "Mamo", którego główną bohaterką jest zagubiona, nieufna dziewczynka. "To inscenizacja o samotności i spotkaniu, które staje się drogą do dojrzałości, pewności siebie oraz odpowiedzialności" - napisano w zapowiedzi. Spektakl będzie grany każdego dnia festiwalowego.

W piątek od godz. 17.30 na zaimprowizowanej scenie w Parku Wiecha (przed Teatrem Rampa) wystąpią: Słowak Ivan Gontko z koncertem na katarynkę i spektaklem "Herkules", Karolina Kinder-Kiss z Teatru Baj z przedstawieniem "Mamo" oraz Martin Bridle i Su Eaton z brytyjskiego teatru Hand to Mouth Theatre z show "Punch and Judy".

Jak przekazali organizatorzy, w przypadku deszczu spektakle będą grane są w Teatrze Rampa.

W sobotę i niedzielę widzowie zobaczą ponadto Millę Risku z Finlandii z show "Circus Strada. Wystąpią również Christiaan Geris i Maria Janssen z Belgii z oryginalnym spektaklem "Bal Populaire", w którym ożywią drewniane lalki do wtóru muzyki fletu i liry.

Po każdym spektaklu zaplanowano rozmowy z artystami.

"Lalka na Scenie" to coroczne spotkania teatralne dla dzieci i dorosłych z profesjonalnym teatrem ulicznym. Wstęp na spektakle i koncerty jest bezpłatny.

Więcej informacji o artystach i programie na: www.facebook.com/Lalkanascenie.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Meritum. Został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz m.st. Warszawy.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL