Kultura i sztuka po 1989 roku

12.07.2018

„Lato z Radiem Festiwal 2018” na koniec wakacji

Brodka, Coma, Kortez, Daria Zawiałow, Tulia oraz wielu innych artystów wystąpi podczas „Lato z Radiem Festiwal 2018” - imprezy, która będzie zwieńczeniem trasy koncertowej popularnej audycji. Wydarzenie odbędzie się 26 sierpnia na gdyńskim Skwerze Kościuszki.

Do pierwszej edycji „Lato z radiem Festiwal” zaproszono 16 czołowych artystów polskiej sceny muzycznej. Na scenie „Polski Top” zaprezentują się: Brodka, Coma, Fisz Emade, Kortez, Organek, Smolik / Kev Fox i Krzysztof Zalewski, a na scenie „Idzie nowe” wystąpią: Król, MaJLo, Oxford Drama, Rebeka, Tulia, Barbara Wrońska, xxanaxx i Daria Zawiałow.

„Wydaje mi się, że nie udało się jeszcze nikomu zgromadzić na jednej scenie tak wielu artystów, których definiuję, jako artystów +trójkowych+. To jest bardzo dziwne określenie, bo nie znajdziemy go w żadnym słowniku, ale jest to z całą pewnością wyznacznik jakości, otwartości artystycznej, pewnego eksperymentowania i tego, że to, co ci artyści robią, jest świeże, niepowtarzalne i odważne” – powiedział PAP Life Piotr Metz, dziennikarz radiowej Trójki, który objął kierownictwo artystyczne nad festiwalem.

Bez precedensu na polskiej scenie muzycznej było losowanie kolejności występów artystów. „Ponieważ skład wykonawców jest w przypadku obydwu scen jednorodny - jeśli chodzi o status artystyczny, o dokonania - wpadłem na taki pomysł, bo wydawało mi się, że to jest jedyne sprawiedliwe rozdanie. Skoro to ja układałem wykonawców, to postanowiłem po prostu ułatwić sobie pracę i skończyć z animozjami, kto przed kim występuje. O dziwo, wszyscy artyści uznali, że to świetny pomysł i podporządkowali się ślepemu losowi. Nie wiem, jaką minę będzie miała Monika Brodka, która wylosowała jedynkę, niemniej myślę, że się po prostu uśmiechnie, no chyba, że ktoś się z nią zamieni” – przyznał Metz.

Metz poprowadzi wydarzenie razem z innymi dziennikarzami muzycznymi Polskiego Radia, wśród których znaleźli się: Anna Gacek, Ula Kaczyńska, Agnieszka Szydłowska oraz Piotr Baron, Marcin Kusy, Marek Niedźwiecki, Damian Sikorski, Piotr Stelmach, Paweł Sztompke, Hirek Wrona i Tomasz Żąda.

Redaktorzy Polskiego Radia ze specjalnego studia festiwalowego będą przekazywać relacje na anteny Jedynki, Trójki, Czwórki i PR24, a portal PolskieRadio.pl przeprowadzi streaming wideo z obu festiwalowych scen.

Umowę o wspólnej organizacji „Lato z Radiem Festiwal 2018” podpisali prezes zarządu Polskiego Radia Jacek Sobala oraz prezydent miasta Gdynia Wojciech Szczurek, podczas konferencji zorganizowanej 11 lipca w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. W jej trakcie odbyło się również losowanie kolejności występów artystów. (PAP Life)

autor: Andrzej Grabarczuk

edytor: Zbigniew Krzyżanowski

ag/ zig/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL