Kultura i sztuka po 1989 roku

13.12.2019

Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza - nabór do końca stycznia

Do końca stycznia 2020 r. można zgłaszać książki do 5. edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Wyróżnienie przyznawane jest za debiut, rozumiany jako pierwsza lub druga książka danego autora, napisana prozą, w języku polskim.

Nagroda wynosi 40 tys. zł. Jej fundatorem i organizatorem, wspólnie z Muzeum Witolda Gombrowicza, jest prezydent miasta Radomia. W tej edycji konkursu biorą udział książki wydane w 2019 r.

Laureata wybierze kapituła pod przewodnictwem krytyka i historyka literatury, znawcy twórczości Gombrowicza prof. Jerzego Jarzębskiego.

Propozycje do nagrody mogą zgłaszać wydawnictwa, autorzy, osoby reprezentujące instytucje kultury, media o charakterze literackim, osoby prywatne, a także członkowie kapituły nagrody. W czerwcu 2020 r. kapituła wybierze i ogłosi pięcioro nominowanych. Rozstrzygnięcie nastąpi we wrześniu 2020 r.

W ub. roku główną nagrodę otrzymała Olga Hund za "Psy ras drobnych". Do wszystkich dotychczasowych edycji zgłoszono ponad 300 książek.

Honorową patronką nagrody jest wdowa po pisarzu, Rita Gombrowicz, a mecenasem - radomski przedsiębiorca Jarosław Krzyżanowski.

Więcej informacji o nagrodzie i regulamin znajduje na stronie: www.nagrodagombrowicza.pl lub www.muzeumgombrowicza.pl. (PAP)

autorka: Ilona Pecka

ilp/ itm/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL