Kultura i sztuka po 1989 roku

29.06.2019

Od soboty w Poznaniu koncerty w ramach Sceny Letniej w Akademii Muzycznej

W sobotę w Poznaniu inaugurowany jest cykl wakacyjnych koncertów pt. Scena Letnia w Akademii Muzycznej. Wydarzenie zostało przygotowane m.in. z myślą o mieszkańcach miasta, którzy planują spędzić lato w Poznaniu.

W programie koncertu inauguracyjnego Sceny Letniej w Akademii Muzycznej znalazły się m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha, Johannesa Brahmsa i Anatolija Kusjakowa.

Koncerty odbywać się będą w wybrane dni lipca i sierpnia w Auli im. Stefana Stuligrosza. W sobotę oraz w ostatni dzień sierpnia muzycy zagrają na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. W ramach cyklu zaplanowano w sumie 11 tematycznych spotkań z muzyką.

"Tradycja muzycznych spotkań w okresie letnim ma ponaddwudziestoletnią tradycję. Widząc wielkie zainteresowanie melomanów tym projektem, możemy przypuszczać, że atrakcyjny, zróżnicowany repertuar oraz wysoki poziom wykonawczy sprawią, że i w tym roku prezentacje muzyczne w siedzibie Akademii oraz na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania staną się ważnym punktem wakacyjnej oferty kulturalnej naszego miasta" – poinformowała w imieniu organizatorów Anna Czajkowska-Zimnicka z Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Jak dodała, wakacyjne koncerty cieszyły się w poprzednich latach "wielkim uznaniem i zainteresowaniem poznańskich melomanów oraz przybyłych do naszego miasta turystów".

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Akademii Muzycznej we współpracy z Akademią Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego i Urzędem Miasta Poznania.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ par/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL