Średniowiecze

22.05.2012 aktualizacja 19.07.2016

Odzyskano starodruk skradziony z krakowskiego klasztoru

Dzieło św. Tomasza z Akwinu „Opera Moralia” z 1597 r., skradzione siedem lat temu z biblioteki klasztornej oo. kamedułów w Krakowie, odzyskali policjanci z Chodzieży (Wielkopolskie). Starodruk odkupił antykwariusz, który poprosił policję o sprawdzenie jego pochodzenia.

Starodruk to oryginał dzieła św. Tomasza z Akwinu wydany w Antwerpii, dzieło skradziono w 2005 roku z biblioteki oo. kamedułów w Krakowie; było poszukiwane od lat przez polską policję i Interpol - powiedział we wtorek PAP rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Jak dodał, obecnie trwa ustalanie, co działo się ze starodrukiem zanim trafił do antykwariusza. Wiadomo, że wcześniej dzieło było w rękach trzech chodzieżan i mieszkańca Obornik. Podczas przeszukania mieszkania i garażu w Obornikach, dokąd prowadzi trop, policjanci natrafili na ponad 300 sztuk amunicji do pistoletów i karabinów.

Policja nie informuje o bliższych szczegółach sprawy, zasłaniając się dobrem śledztwa. (PAP)

rpo/ abr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL