Polska po 1989 roku

18.05.2019

Prawie 30 tys. osób odwiedziło Muzeum Narodowe w Krakowie podczas Nocy Muzeów

Prawie 30 tys. osób odwiedziło oddziały Muzeum Narodowego w Krakowie podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Najdłuższe kolejki ustawiały się przed gmachem głównym, gdzie eksponowana jest „Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci.

Słynne dzieło renesansowego malarza w nocy z piątku na sobotę zobaczyło ponad 3 tys. osób.

„Dużym powodzeniem cieszyły się także udostępniona publiczności z okazji Nocy Muzeów wystawa +Wyspiański. Posłowie+ (2613 zwiedzających), multimedialna ekspozycja +Wajda+ (2024 zwiedzających), przygotowana wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych wystawa rysunku +Czarno na białym+ (1981 osób) oraz prezentowany w Kamienicy Szołayskich +Kraków 1900+ (1402 gości)” – wyjaśniła Marta Bosak z Muzeum Narodowego w Krakowie (MNK) w sobotnim komunikacie prasowym.

Goście MNK mogli nie tylko oglądać wszystkie ekspozycje stałe i czasowe, ale również brać udział w seansach filmowych i pokazach tanecznych, zostać modelami studentów ASP lub zabrać do domu miniaturkę „Damy z gronostajem”.

Pod Wawelem Noc Muzeów organizowana jest tradycyjnie wcześniej niż w innych miastach. W Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem (oddział MNK) Noc Muzeów odbędzie się, jak w większości polskich miast, z soboty 18 na niedzielę 19 maja.(PAP)

Autor: Beata Kołodziej

bko/ pad/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL