Kultura i sztuka po 1989 roku

07.11.2019 aktualizacja 08.11.2019

Targi Audio Video Show od piątku w Warszawie. Nowością scena z muzyką na żywo

W piątek w Warszawie rozpoczną się targi Audio Video Show, druga największa impreza tego typu w Europie. W programie prezentacje sprzętu (m.in. najdroższy gramofon świata), spotkania z muzykami (m.in. Lechem Janerką), koncerty, prezentacje płyt i największa giełda winyli w Polsce.

Od piątku do niedzieli w 175 salach (m.in. na PGE Narodowym oraz warszawskich hotelach - Golden Tulip i Radisson Blu) zaprezentuje się 200 wystawców. W programie Audio Video Show znalazły się prezentacje wyjątkowych sprzętów, spotkania z muzykami, producentami, dziennikarzami muzycznymi, odsłuchy płyt, seminaria, wystawy, giełda płyt.

Jak powiedział w rozmowie z PAP organizator i pomysłodawca wydarzenia Adam Mokrzycki, "nowością jest w tym roku scena z muzyką na żywo". W sobotę na scenie zbudowanej w jednej z konferencyjno-kinowych sal na PGE Narodowym koncerty dadzą m.in. Arek Kłusowski, Olga Polikowska, Swiernalis i Limboski. Wystąpi również Władysław "Gudonis" Komendarek, przez lata związany z zespołem Exodus.

Na targach będzie można spotkać i posłuchać nowych nagrań takich artystów, jak Lech Janerka (zaprezentuje nowy singiel); Natalia Przybysz, która w październiku wydała nowym album "Jak malować ogień"; kompozytor Krzesimir Dębski; jazzman Wojciech Karolak. Zaprezentowane zostaną również najnowsze albumy Celine Dion oraz Karoliny Czarneckiej.

Gościem targów będzie producent, kompozytor, który nagrywał m.in. z Arturem Rojkiem, Moniką Brodką i Dawidem Podsiadło, Bartosz Dziedzic. W spotkaniach wezmą również udział dziennikarze muzyczni, m.in. Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona, Piotr Metz i Marek Sierocki. Jak zdradził Mokrzycki, bohaterem jednego ze spotkań będzie Nile Rodgers, lider zespołu Chic, producent płyt Madonny, Davida Bowiego, Micka Jaggera, Depeche Mode i Duran Duran.O swojej płycie "Ogród Króla Świtu" z połowy lat 80. opowie z kolei Marek Biliński.

Organizator podkreślił również, że w tym roku podczas targów odbędzie się największa w Polsce giełda winyli z nowymi i używanymi płytami. Fani czarnych krążków będą mogli spotkać się z Michaelem Fremerem, światowej sławy specjalistą od gramofonów analogowych.

Mokrzycki podkreślił, że choć na imprezie nie zabraknie prezentacji najdroższego gramofonu na świecie (koszt to ponad 600 tyś. zł) i wartego dwa miliony systemu audio, to będzie można zobaczyć i posłuchać sprzętów mieszczących się w dużo mniejszych budżetach.

Jedną z największych stref będzie strefa słuchawek, która, jak mówi organizator cieszy się ogromną popularnością.

Wśród wyjątkowych przedmiotów, które będzie można zobaczyć podczas targów wymienia też pierwszy na świecie telewizor w technologii mini LED (jeszcze przedprodukcyjny egzemplarz produktu, który wejdzie do sprzedaży na początku przyszłego roku), kolumny z głośnikiem plazmowym, w których źródłem dźwięku jest plazma, nie ma membrany oraz gramofon, w którym talerz unosi się magnetycznie w powietrzu i tak się obraca.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.audioshow.pl (PAP)

autor: Wojciech Przylipiak

wbp/aszw/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL