Kultura i sztuka po 1989 roku

19.09.2018

Wrocławski festiwal Jazztopad w październiku w Nowym Jorku

Cztery koncerty z udziałem polskich jazzmanów odbędą się w Nowym Jorku w dniach 3-6 października w ramach specjalnej edycji wrocławskiego festiwalu Jazztopad.

Organizatorem odbywającego się od 15 lat w stolicy Dolnego Śląska festiwal Jazztopad jest Narodowe Forum Muzyki. Specjalna, nowojorska, edycja odbędzie się już po raz czwarty – poinformowała w środę PAP rzeczniczka Narodowego Forum Muzyki Agnieszka Frei.

W dniach 3-6 października na nowojorskiej scenie obędą się cztery koncerty z udziałem polskich artystów. Wystąpią m.in.  Wacław Zimpel, Piotr Orzechowski, Kuba Więcek, Michał Barański oraz Łukasz Żyta – podała Frei. Wcześniej, 1 października, w Waszyngtonie odbędzie się koncert Piotra Orzechowskiego.

„Amerykańska edycja Jazztopad Festival jest przede wszystkim doskonałą okazją do poznania najważniejszych postaci polskiej współczesnej sceny jazzowej. Festiwal jest dobrze rozpoznawalną marką na świecie – wydarzenie jest cenione zarówno za jakość i poziom samego festiwalu, jak i kunszt artystów” - powiedziała Frei. Nowojorska edycja organizowana jest z Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku i przy w wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza.

Rzeczniczka przypomniała, że Jazztopa ma również swoje specjalne edycje w Japonii, Turcji i Korei Południowej.

W tym roku właściwy Jazztopad Festival odbędzie się we Wrocławiu w dniach 16-25 listopada. Wśród gwiazd tegorocznej edycji znaleźli się m.in. Chick Corea, Brad Mehldau oraz Esperanza Spalding.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ itm/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL