Polska po 1989 roku

21.04.2019

Dolnośląskie: od 30 kwietnia w Zamku Książ festiwal kwiatów i sztuki

Aranżacje kwiatowe nawiązujące do największych filmowych hitów będą w tym roku motywem przewodnim Festiwalu Kwiatów i Sztuki, który 30 kwietnia br. rozpocznie się w Zamku Książ w Wałbrzychu.

Jak poinformował PAP rzecznik Zamku Książ w Wałbrzychu Mateusz Mykytyszyn, w programie festiwalu, który ma już ponad 30-letnią tradycję, znalazły się warsztaty florystyczne i występy artystyczne. Na dziedzińcu zamku powstanie obóz rycerski.

„Dla miłośników historii zaplanowano 15 prelekcji i wykładów o tematyce historycznej związanej m.in. z II wojną światową, Hochbergami i księżną Daisy, życiem codziennym zamkowej służby, książańskimi zjawami i upiorami, a także filmami kręconymi w Zamku Książ” - przekazał Mykytyszyn.

Zamek Książ w trakcie festiwalu zostanie udekorowany kwiatami i roślinami. Na trzech piętrach Książa powstaną aranżacje florystyczne. W Sali Balowej będzie można zobaczyć wystawę bonsai. „W tym roku hitem będzie drzewko śniegowca, które przyjedzie do Wałbrzycha prosto z Japonii i będzie jedynym tego rodzaju drzewem prezentowanym obecnie w Europie” - podkreślił Mykytyszyn. Nie zabraknie również wystaw storczyków oraz stoisk, na których będzie można kupić rośliny ogrodowe.

Prezes Zamku Książ Anna Żabska poinformowała, że strojenie zamku na zbliżający się festiwal już się rozpoczęło. „Tegoroczny festiwal i jego aranżacje utrzymane będą w tematyce filmowej. Zapraszamy naszych gości do odnajdywania tematów przewodnich z ulubionych filmów m.in. +Alicji w krainie czarów+, +Opowieści z Narni+ czy +Przyczajony tygrys, ukryty smok+” - powiedział Żabska.

XXXI Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 3 maja.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ mmu/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL