Inne

11.12.2019

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy trzeci w Europie

W głosowaniu na najpiękniejszy jarmark świąteczny w Europie Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy zajął trzecie miejsce. Jako jedyny z Polski był on nominowany w konkursie "European Best Christmas Market 2020” - poinformował Urząd Miejski w Gdańsku.

Internauci zdecydowali, że tytuł "European Best Christmas Market 2020” zdobył jarmark w Budapeszcie, na który dostał 39 448 głosów. Zaraz za nim na podium znalazł się jarmark z Wiednia ze 31 811 głosami. Trzeci w Europie jest Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy, który pierwszy raz brał udział w konkursie. Na gdańską imprezę oddano 30 178 głosów. W sumie oddanych zostało ponad 280 tys. głosów internatów ze 116 krajów.

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy jako jedyny z Polski był nominowany w konkursie o tytuł "European Best Christmas Market 2020". Głosowanie w Internecie trwało do wtorku. Do rywalizacji o tytuł najlepszego jarmarku bożonarodzeniowego w Europie stanęło 20 miast, m.in.: Bratysława, Bruksela, Nowy Sad, Lipsk, Praga, Wiedeń, Wilno, Budapeszt.

W poprzedniej edycji konkursu najwięcej głosów w głosowaniu otrzymały jarmarki w Strasburgu, Zagrzebiu i Tallinie.

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy będzie trwał do 1 stycznia 2020 r. Na Targu Węglowym wystawionych jest ponad 50 stoisk gastronomicznych i ponad 40 - z rzemiosłem i ozdobami świątecznymi. (PAP)

Autor: Marcin Szywała

mss/ jann/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL