Kampania 1939

02.09.2019

„WOJNA 1939 oczami dziecka”

W 1939 roku mieli 9,10, 12 lat. Mieszkali w różnych miejscach Polski. U jednych w domach czy wśród sąsiadów mówiło się o wybuchu wojny.

Na ogół jednak wrzesień był zaskoczeniem. Jako dzieci nie doświadczali tego samego co dorośli co nie znaczy, że przeżywali mniej. Wojna w polskich domach to nie tylko Niemcy ale i spotkanie nie mniej traumatyczne z Sowietami. Dla portalu dzieje.pl sięgnęli do swej pamięci, do tamtego czasu, do początków II wojny światowej.

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL