-
„Nowy świt Europy po Wielkiej Wojnie” – konferencja naukowa Instytutu Pileckiego
-
Spotkanie w Szczecinie nt. publikacji „Wywiad PRL a Watykan 1962–1978”
-
Debata poświęcona odbudowie Pałacu Saskiego
-
„Nieba i ziemi nie widać. Warszawiacy o wrześniu 1939”
26.11.2019 II wojna światowaMuzeum Warszawy upamiętnia 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej niezwykłą wystawą opowiedzianą głosami mieszkańców i mieszkanek stolicy. Pokaże także przedmioty nierozerwalnie związane z codziennością broniącego się miasta. Ekspozycję opartą o nigdy dotąd nieopublikowane wspomnienia warszawiaków i warszawianek będzie można oglądać od 13 września 2019 do 5 stycznia 2020 roku w nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach kamienic przy Rynku Starego Miasta w Warszawie. Wystawie towarzyszy książkowe wydanie warszawskich pamiętników – wielobarwnego i fascynującego zapisu codzienności w oblężonym mieście.
-
Wystawa „Jedźmy do Ameryki! Wycinki z historii Polonii amerykańskiej”
26.11.2019 Europa i świat po 1989 rokuDo 10 grudnia osoby spacerujące warszawskim Krakowskim Przedmieściem przed Galerią Kordegarda będą mogły przenieść się na chwilę do amerykańskich miast i miasteczek. Wszystko za sprawą Instytutu POLONIKA, który organizuje wyjątkową wystawę przedstawiającą wycinki z dawnego i współczesnego życia Polonii amerykańskiej.
-
4. Śląski Festiwal Nauki
-
Film MHP „Za waszą i naszą niewolę” na słowackiej „Wiśle”
-
1. Dywizja Pancerna w dokumencie i animacji na Targach Książki Historycznej w Warszawie
-
Konferencja naukowa „Kardynał Bolesław Kominek – pasterz i wizjoner”
14.11.2019 Kościół katolicki w PRLOśrodek „Pamięć i Przyszłość” oraz Instytut Pamięci Narodowej organizują 18 listopada we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia konferencję naukową „Kardynał Bolesław Kominek – pasterz i wizjoner”. Odbędzie się ona w 54. rocznicę „Orędzia biskupów polskich do ich niemieckich braci w chrystusowym urzędzie pasterskim”, którego autorem był kard. Kominek.
-
3. edycja cyklu spotkań ph. „Kierunek Muzeum” w Białymstoku