-
13.12.2019
Wystawa obrazów Radka Szlagi w Zachęcie
-
P. Gliński: Wystawa w Lens jest crème de la crème polskiej sztuki i niesie polskość
13.12.2019 Kultura i sztuka po 1989 roku"Kultura i sztuka niesie państwo. Wystawa w Lens jest crème de la crème polskiej sztuki i niesie polskość" - mówił w piątek wicepremier i minister kultury Piotr Gliński w Muzeum Louvre-Lens we Francji, zwiedzając wystawę „Polska 1840-1914. Zobrazować ducha narodu".
-
Ponad 100 dzieł sztuki na wystawie artystów związanych z Zakopanem
12.12.2019 Kultura i sztuka w okresie międzywojennymWystawę dzieł sztuki artystów związanych z Tatrami i Zakopanem, w tym Witkacego, Michałowskiego, Stryjeńskiej, Malczewskiego czy Nowosielskiego, będzie można oglądać od 13 grudnia w Warszawie, a od 28 grudnia w Zakopanem. Na ekspozycji znajdzie się ponad 100 obiektów; jej finałem będzie licytacja.
-
Wystawa twórczości Władysława Wincze w Muzeum Architektury
12.12.2019 Kultura i sztuka po 1989 rokuPrototypy i projekty mebli, dekoracje, projekty tkanin, rysunki i grafiki autorstwa Władysława Wincze, można od czwartku zobaczyć na wystawie w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Jak zapowiadają organizatorzy, ekspozycja ma na celu ukazanie wielowątkowego dorobku artysty.
-
Wystawa w Muzeum Wojska Polskiego „Bronili Niepodległej” – do 30 września
10.12.2019 Kultura i sztuka po 1989 rokuSto eksponatów wchodzi w skład nowej kolekcji uzbrojenia, umundurowania i wyposażenia używanego przez żołnierzy Wojska Polskiego w okresie 20-lecia międzywojennego i Wojny Obronnej 1939 r. Ekspozycję można oglądać na wystawie „Bronili Niepodległej” w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
-
W Poznaniu wystawa poświęcona kobietom w Powstaniu Wielkopolskim
-
Jeden z najstarszych czeskich przekładów Biblii pokazany w Książnicy Cieszyńskiej
-
„Łódź nieznana” na wystawie zdjęć włoskiego fotografa Enzo Signorelliego
-
Wernisaż wystawy prac osób niewidomych „Nie do widzenia” w Opolu
-
Ikony-relikty na nowej wystawie muzeum w Supraślu
06.12.2019 Epoka nowożytnaXVI-, XVII- i XVIII-wieczne ikony z nieistniejących już podlaskich świątyń można od piątku oglądać na nowej wystawie stałej w Muzeum Ikon w Supraślu k. Białegostoku. W „Sali Podlasie” prezentowane są m.in. unikatowe XVII-wieczne eksponaty z prawosławnego monasteru w Supraślu.
-
Mieszczańskie tradycje świąteczne z okresu międzywojennego na wystawie w Dusznikach-Zdroju