Kultura i sztuka po 1989 roku

06.12.2019

Wernisaż wystawy prac osób niewidomych „Nie do widzenia” w Opolu

W opolskiej Galerii Sztuki Współczesnej (GSW) otwarto wystawę pt. „Nie do widzenia”. Ekspozycja to efekt rocznej pracy z osobami niewidomymi i niedowidzącymi w ramach projektu „Dotknij sztuki” – wyjaśnia Anna Łęgowik z GSW.

W piątek w pomieszczeniach Galerii Aneks otwarto wystawę prac osób niewidomych i niedowidzących, które powstały w ramach warsztatów prowadzonych przez GSW i Fundację "Szansa dla Niewidomych".

"Na dzisiejszym wernisażu przedstawiliśmy odlewy dłoni, wykonywane przez uczestników projektu +Dotknij sztuki+, w którym uczestniczyły osoby niewidome i niedowidzące. W tym przypadku estetyka odgrywa rolę drugoplanową, gdyż prace te powstawały głównie przy wykorzystaniu zmysłu dotyku i opisu. Jest to możliwość zetknięcia się ze światem, w którym najważniejszą rolę odgrywa nie widok, ale kształt, objętość, faktura" - powiedziała Łęgowik.

Wystawa "Nie do widzenia" będzie prezentowana do 26 stycznia 2020 roku. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL